Atsakymų taip ir negavusi WTA po seksualinio priekabiavimo skandalo grįžta į Kiniją: „Supratome, kad mūsų reikalavimai nebus vykdomi“
Steve'as Simonas | „Stop“ kadras
Dar 2021 m. kilo skandalas po to, kai Kinijos teniso žvaigždė Shuai Peng „Weibo“ paskyroje apkaltino aukšto rango Kinijos komunistų partijos narį Gaoli Zhangą seksualiniu priekabiavimu. Tenisininkė rašė, kad gerokai už ją vyresnis vyras seksualiai prie jos priekabiavo maždaug prieš 10 metų. Visgi, „Weibo“ platformoje Sh.Peng žinutė buvo ištrinta vos per 20 minučių dėl cenzūros.
Apie dvi savaites apie Sh.Peng nebuvo jokios informacijos. Sunerimę tenisininkai pradėjo reikalauti įrodymų, kad sportininkei – viskas gerai. WTA vadovas Steve‘as Simonas pagrasino nutraukti visus ryšius su Kinija ir prisiimti milžiniškus finansinius nuostolius, jei Sh.Peng toliau bus cenzūruojama, o jos mesti kaltinimai – ignoruojami.
Vėliau tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) pranešė, kad jiems pavyko susisiekti su Sh.Peng, o ši patikino, kad jai viskas gerai, tačiau WTA to neužteko. Ji pareikalavo kinų atlikti nuodugnų tyrimą, o iki tol visi šioje šalyje planuoti WTA turnyrai buvo atšaukti.
Nuo WTA iškeltų reikalavimų praėjo 16 mėnesių. Joks tyrimas Kinijoje nebuvo atliktas, tačiau WTA vis tiek nusprendė nutraukti sankcijas ir sugrąžinti turnyrus į šią šalį.
„Mes laukėme 16 mėnesių ir dabar jau esame įsitikinę, kad niekas mūsų reikalavimų nevykdys. Akivaizdu, kad ši strategija neveikia, todėl mums reikia imtis kažko kito. Galbūt kažkokio progreso pasieksime, sugrąžinę į Kiniją WTA turnyrus. Aš pats su Peng nebendravau, bet iš jai artimų žmonių gavau patikinimų, jog jai viskas gerai“, - aiškino WTA prezidentas Steve‘as Simonas.
Anot WTA vadovo, dauguma turo žaidėjų pasisakė už turnyrų sugrąžinimą į Kiniją. S.Simonas pažymėjo, kad turnyrų kalendorius Kinijoje bus panašus, koks buvo ir prieš covid-19 pandemiją 2019 m. Tada rudenį Kinijoje vyko net 8 WTA turnyrai. Taip pat pranešama, kad į Kiniją bus sugrąžintas ir baigiamasis metų turnyras „WTA Finals“.
WTA vadovas dėl savo nuolankios pozicijos įvairiais klausimais ne kartą sulaukė kritikos. Jis jau buvo pareiškęs, kad nedraus rusėms ar baltarusėms pasisakyti už karą Ukrainoje, nes tai, anot S.Simono, yra jų teisė į asmeninę nuomonę. Visgi, S.Simonas tikina, kad minčių apie pasitraukimą iš savo posto neturi.
-
Dakaras 2025