J.T.Boe apie rusus užstoti bandantį M.Fourcade‘ą: „Jis per karjerą padarė daug teisingų dalykų, bet šį kartą prašovė“
Johannesas Thingnesas Boe | Scanpix nuotr.
Vienas geriausių visų laikų biatlonininkų prancūzas Martinas Fourcade‘as skambiai pareiškė, kad jaustų „didelę gėdą“, jei jo šalis neįsileistų rusų sportininkų į 2024 m. Paryžiaus olimpiadą.
„Aš buvau išrinktas į tarptautinį olimpinį komitetą tam, kad ginčiau sportininkų teises ir jaučiu, kad darau nepakankamai. Taip, jie yra rusai ir baltarusiai, bet, tuo pačiu, jie yra ir sportininkai ir jų teisės turėtų būti ginamos. Mes norime visam pasauliui parodyti, kokia graži yra Prancūzija, kuria visi didžiuojamės. Aš nesuprantu, kaip mes galime priimti viso pasaulio atletus ir palikti už borto rusus bei baltarusius. Man bus didelė gėda dėl savo šalies, jei rusų ir baltarusių sportininkams bus uždrausta atvykti į Paryžių“, - aiškino M.Fourcade‘as.
Prancūzas tuo pačiu užstojo norvegę Astrid Uhrenholdt Jacobsen, kuri savo šalyje sulaukė daug kritikos, kai pareiškė, kad palaiko TOK poziciją įsileisti rusus ir baltarusius, kaip neutralius sportininkus, į olimpines žaidynes.
„Ji tiesiog išsakė savo poziciją ir dėl to buvo užsipulta. Sunku atlaikyti tiek daug spaudimo ir kritikos. Šia tema reikia kalbėti be tokių perdėtų emocijų, kurių susilaukė Astrid. Kitu atveju diskusija praranda prasmę. Aš pats visą karjerą kovojau prieš Rusiją ir jos dopingo sistemą. Buvau vienas iš nedaugelio, kuris aiškiai pasisakė prieš Rusijos biatlono federaciją ir sporto funkcionierius. Dėl savo pasisakymų kartais jausdavau baimę ir nežinojau, kas gali nutikti. Dėl šios priežasties niekas manęs negali vadinti prorusišku, nes žino mano poziciją. Aš palaikau Ukrainos žmones ir niekaip negaliu pateisinti Rusijos vyriausybės veiksmų“, - pridėjo M.Fourcade‘as.
Beje, pernai rusams palaikymą reiškė ir vyresnysis M.Fourcade‘o brolis Simonas, taip pat dalyvaudavęs biatlono varžybose. Jis pasikalbėjo su Rusijos žiniasklaida, išreiškė palaikymą Rusijos sportininkams ir pažymėjo, kad jų išmetimas iš varžybų nebuvo teisingas sprendimas. Negana to, S.Fourcade‘as iš Prancūzijos vėliavos spalvų dar sudėjo Rusijos vėliavą ir taip palaikė šios šalies sportininkus, kurie tam tikrą laiką galėjo startuoti po neutralia vėliava. Tai buvo gerokai supykdę Ukrainos sportininkus.
M.Fourcade‘o nuomonei dėl sankcijų švelninimo nepritarė geriausias kelių pastarųjų metų pasaulio biatlonininkas norvegas Johannesas Thingnesas Boe.
„Taip, jei sankcijos tęsis ilgą laiką, Rusijos atletai susidurs su daug problemų, bet gal tai privers ten imtis kažkokių veiksmų ir kažkokiu būdu prisidės prie karo pabaigos. Mes jų sportininkus galime tik užjausti, bet reikia suvokti, kad šiuo metu pasaulyje vyksta kai kas svarbesnio. Fourcade‘as per karjerą yra padaręs daug gerų dalykų, bet šį kartą kiek prašovė“, - sakė J.T.Boe.
TOK prezidentas Thomas Bachas jau kurį laiką kalba apie tai, kad rusus ir baltarusius derėtų įsileisti į žaidynes kaip neutralius atletus, kaip tą daro tokios sporto šakos kaip tenisas.
„Mes matėme, kaip Baltarusijos žaidėja, būdama neutralia atlete, laimėjo „Australian Open“ teniso turnyrą. Kodėl tas pats negalėtų būti leidžiama ir plaukime ar gimnastikoje?“, - klausė Th.Bachas.
Šiuo metu nemaža dalis valstybių ieško būdų, kaip užtikrinti, kad rusai ir baltarusiai nebūtų įleisti į Paryžiaus olimpiadą kaip neutralūs atletai. Jau buvo pasirodę pranešimai, kad jie šių šalių sportininkai atvyks į žaidynes, tuomet olimpiadą gali boikotuoti net kelios dešimtys valstybių.
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.