Už 1 mln. JAV dolerių užstatą išleistas C.Velasquezas prabilo apie gyvenimo sąlygas kalėjime
Cainas Velasquezas | Instagram.com nuotr
Buvęs UFC sunkiasvorių čempionas Cainas Velasquezas 2022 m. kovą buvo suimtas dėl įtarimų pasikėsinimu nužudyti. C.Velasquezas dalyvavo šaudyme Morgan Hilo mieste Kalifornijoje. Remiantis „The San Jose Mercury-News“ C.Velasquezas kaltinamas pasikėsinimu nužudyti, apšaudant automobilį. Vienas iš jame buvusių asmenų tada buvo apkaltintas artimo C.Velasquezo giminaičio tvirkinimu.
Prokurorai pranešė, kad C.Velasquezas 0.40 kalibro ginklu apšaudė automobilį, kuriame buvo 43-ejų metų Harry Goularte‘as, kaltinamas kovotojo artimojo tvirkinimu. Kartu su juo automobilyje buvo ir H.Goularte‘o patėvis Paulas Benderis, kurį kliudė kulka, tačiau incidento metu patirtas sužalojimas nebuvo pavojingas gyvybei.
C.Velasquezas 8 mėnesius buvo laikomas kalėjime, o teismas vis atmesdavo jo prašymus paleisti jį už užstatą, nes manė, kad į laisvę išleistas kovotojas keltų grėsmę aplinkiniams. Visgi, lapkritį teismas sutiko priimti 1 mln. JAV dolerių užstatą.
„Noriu padėkoti visiems už palaikymą. Būnant kalėjime man tai suteikė stiprybės. Dar kartą dėkoju jums visiems, man tai reiškia labai daug“, - sakė C.Velasquezas, kurio paleidimo prašė daugybė kovinio sporto pasaulio žvaigždžių.
C.Velasquezas „Konnan‘s K100“ tinklalaidėje taip pat papasakojo apie gyvenimo sąlygas kalėjime.
„Aš ten buvau labai griežtai kontroliuojamas. Galėjau bendrauti tik su keletu žmonių. Dažniausiai laiką leisdavau vienas. Tai buvo ir didžiausias privalumas, ir didžiausias trūkumas. Kalėjime stengiausi palaikyti fizinę formą. Mus išleisdavo iš kameros 3 valandoms per dieną. Kartais aš visą valandą praleisdavau tiesiog bėgiodamas laiptais pirmyn ir atgal, o kitomis dienomis tiesiog neatitraukdavau akių nuo knygų. Taip pat nemažai laiko žiūrėdavau televizorių. Tik taip sužinodavau, kas vyksta už kalėjimo ribų.
Žinoma, būdamas kalėjime apgalvojau ir geriausius, ir blogiausius scenarijus, bet supratau, kad svarbiausia yra neprarasti tikėjimo. Reikia tikėti, kad galiausiai viskas susitvarkys. Kalėjime daug dirbau su savo mąstymu. Manau, kad iš bet kokios patirties galima šio to išmokti. Žmogaus kūno ir proto galimybės yra didžiulės. Mes jų visų dar tikrai nepanaudojome. Kalėjime skaičiau knygas apie Holokaustą ir pan. Tada suvokiau, kad mano padėtis dar nėra tokia prasta ir kad aš galiu tai atlaikyti“, - sakė buvęs čempionas.
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.