Į rėmus savęs nespraudžiantis R.Avlasevičius: „Čempiono diržas – vienas iš mano tikslų“
Raimondas Avlasevičius | bushido.lt nuotr.
„Niekas nepasikeitė, – sportas.lt tarė „Sparta Fight Gym“ kovotojas Raimondas Avlasevičius, spalį Taline laimėjęs KOK svorio kategorijos iki 77 kilogramų „Grand Prix“ turnyrą. – Toliau užtikrintai siekiu savo tikslų ir toliau einu tiesiu keliu – juodas darbas salėje“.
KOK’103 turnyro „Grand Prix“ pusfinalyje lietuvis iškovojo pergalę prieš ukrainietį Romaną Jaryshą, o finale įveikė patyrusį Lenkijos kovotoją Denisą Makowskį. Iškart po finalinės kovos, dar stovėdamas ringe R.Avlasevičius sulaukė klausimo, ar būtų pasiryžęs stoti į kovą dėl svorio kategorijos iki 77 kilogramų čempiono diržo su dabartiniu čempionu olandu Chico Kwasi.
Tuomet R.Avlasevičius net nesuabejojo, tik truktelėjo pečiais: „Why not? Let’s go!“
Tačiau čempioniškos kovos dar teks palaukti – gruodžio 22 dieną lietuvis Kauno „Žalgirio“ arenoje „Dynamite“ turnyro ringe susitiks su olandu Guillermo Bloklandu, kuris KOK organizacijoje debiutavo Rygoje lapkričio 26 dieną vykusiame KOK’105 turnyre. Tuomet olandas po įtemptos kovos ir papildomo raundo įveikė išskirtinės kovos stilistikos latvį Viačeslavą Telessą.
– Raimondai, jau spalį tavęs klausė, ar norėtumei kautis dėl diržo. Nevyniojai į vatą – sutikai. Kaip dabar vertintumei tokią galimybę?
– Iki šiol nesivaikiau diržo idėjos... Nes diržas – nėra tiesiog blizgantis aksesuaras. Manau, kad diržas puošia kovotoją tik tuo atveju, jeigu jis užtarnautas darbu ir praikaitu. Džiaugiuosi, kad ankščiau KOK nesiūlė kovoti dėl diržo, nes tikrai buvau dar pienius. Tačiau dabar? Taip, diržas yra vienas iš mano tikslų.
– Laukia kova su „Mr.Fantastic“ pravarde turinčiu G.Bloklandu. Ką jau žinai apie priešininką?
– Niekada nesidomiu priešininkais. Šį darbą palieku treneriui.
– Kokia yra tavo dabartinė karjeros vizija?
– Mano svajonė – tapti pasaulio WAKO čempionu. Kadangi šiuo metu tokį titulą yra iškovojęs tik Sergejus Maslobojevas, aš nenoriu, kad tai būtų vienintelis atvejis tėvynės istorijoje. Todėl mano žingsniai yra tokie: toliau lieti prakaitą salėje, dalyvauti profesionalų bei mėgėjų turnyruose ir semtis patirties iš kiekvienos kovos.
– Kuomet S.Maslobojevas grįžo į Lietuvą su „Glory“ čempiono diržu, oro uoste tavęs klausiau, ar jau spėjai pačiupinėti trofėjų. Pameni, ką atsakei?
– Primink!
– Kad prisičiupinėsi, kai turėsi savo!
– (juokiasi) Teisingai. Šiuo metu atsakyti, kada, yra šiek tiek per sunku, nes su šią organizacija neturiu jokio kontakto. Tačiau galiu pasakyti vieną – ketinu ir toliau sekti Sergejaus pėdomis ir garsinti Lietuvą.
– Ar gali man pasakyti, ką tau reiškia galimybės?
– Tikiu, kad į gyvenimą reikia žiūrėti atvira širdimi, todėl jeigu gyvenimas suteikia galimybes, reikia stengtis jomis pasinaudoti.
– Tavo kovų grafikas, atrodo, įsibėgėja. Vis tvirčiau prilimpa kovotojo etiketė. Apie tai svajojai?
– Pamenu, kai buvau keturiolikos, prieš pamokas žiūrėdavau youtube.com „Sparta Fight Gym“ vaizdo įrašus – valgydavau pusryčius ir žavėdavausi. Todėl dar tais pačiais metais, nors ir buvo abejonių ir baimių, nugalėjau save ir žengiau į „Spartos“ salę, kuri tuo metu buvo Šeškinėje. Tai nuo to pirmo įžengimo į salę, pirmo prakaito tvaiko pajutimo ir pirmo gyvo susitikimo su tais kovotojais, kurių video stebėjau, aš žinojau, kad noriu būti kovotoju. Tad nuo 14-kos metų ne tik tikėjausi, kad kabins kovotojo etiketę, bet dėl to ir stipriai dirbau bei dirbu iki šiol.
– Turi vieną išskirtinį gestą... Trini pilvą, kuomet lauki rezultatų paskelbimo. Taip bandai rasti savo pilvo presą? Ką tai reiškia?
– Su mano pilvo presu viskas labai paprasta – nėra. Daryk tuos pratimus nedaręs – kaip nėra, taip nėra. O kaip yra su tuo pilvuko trynimu – kadangi ir pats žinai, kad salėje mane vadina storuliuku bei daugelis priešininkų nuvertina mane dėl išvaizdos, aš nusprendžiau pasinaudoti savo „trūkumu“. Mano pilvuko trynimas – tai žinutė visiems stebintiems mane, kad jeigu galvojate, jog kovos menai skirti tik tiems, kurie atrodo kaip graikų Dievai, tai žinokite, kad jeigu galiu aš, galite ir jūs. Ir kai sakau „kovos menai“, tai nėra kalba tik apie sportą, tai daugiau paskata, kad nesvarbu kokios jūsų svajonės bebūtų – nesprauskite savęs į rėmus ir nekalkite sau į galvas, kad jūs kažko negalite todėl, kad neatrodote vienaip ar kitaip.
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.