Pasaulio taurė 2022: penki svarbiausi pasikeitimai
Pasaulio taurė 2022 | Scanpix nuotr.
Iki 2022 m. Pasaulio taurės turnyro Katare liko jau tik keletas dienų ir nors jo laukimas buvo kiek kitoks nei įprastų pasaulio čempionatų ir sirgaliai turės persioreantuoti, kad jis vyksta ne vasarą, tačiau tai vis tiek sirgaliams išlieka didžiausia futbolo šventė.
Kataras, kurio plotas šiek tiek didesnis nei 11 tūkst. 500 kv. km ir kuriame gyvena apie 2,9 mln. gyventojų, bus mažiausia šalis, kuri kada nors rengė pagrindinį FIFA turnyrą. Visi stadionai yra 50 km spunduliu nuo sostinės Dohos, o grupių etapuose daugumoje dienų vyks po keturias rungtynes.
Nors Kataras ir FIFA teigia, kad turnyras bus „kompaktiškas“ ir vietoje esantys žmonės galės stebėti daugiau rungtynių per dieną, tačiau kritikai teigia, kad dėl daugiau nei 1,2 mln. žmonių antplūdžio gatvėse susidarys didžiulės spūstys ir žmonėms bus sunkiau judėti po šalį.
Pasaulio čempionato metu Kataro mokyklos bus uždarytos, o biurų darbo laikas – sutrumpintas.
Kitoks pasaulio čempionato laikotarpis ir „kompaktiškumas“ nėra vienintelės naujovės – pasaulinį futbolą valdanti organizacija FIFA dar prieš šį čempionatą įgyvendino keletą pakeitimų ir taisyklėse.
Pateikiame penkias svarbiausias naujoves, prie kurių reikės priprasti 2022 m. pasaulio čempionate.
1. Gausesnės sudėtys
Tai, kaip komandos komplektuojasi dabar, tikriausiai atėjo dar iš COVID-19 pandemijos laikotarpio. Pirmą kartą pasaulio futbolo čempionate rinktinėse bus po 26 žaidėjus, o ne įprastus 23. Visgi rungtynių dieną bus galima žaisti tik su 23 žaidėjais, todėl 3 liks nuošalyje.
2. Keitimai
Kadangi komandos turės daugiau žaidėjų, keitimų skaičius taip pat bus padidintas iki penkių. Visgi treneriai turės tris „langus“ atlikti šiems keitimams. Jeigu rungtynėse prireiks pratęsimo, komandos galės atlikti dar po vieną keitimą.
Paskutinį kartą 2018 m. pasaulio čempionate Rusijoje buvo galima atlikti po 3 keitimus.
3. Moterys teisėjos
Turnyre dirbs 36 teisėjai. FIFA įtraukė po du teisėjus iš Argentinos, Brazilijos, Anglijos ir Prancūzijos, o pirmą kartą turnyre išvysime ir moteris teisėjas – Stephanie Frappart iš Prancūzijos, Salima Mukansanga iš Ruandos ir Yoshimi Yamashita iš Japonijos. Pasak „Goal“, trys moterys dirbs ir teisėjų asistentėmis.
4. FIFA naudos pusiau automatinę nuošalės technologiją
Tai turėtų padėti teisėjams greičiau ir tiksliau priimti sprendimus. Naujoji technologija naudoja 12 specialių stebėjimo kamerų, sumontuotų po stadiono stogu. Šios kameros seka kamuolį ir iki 29 kiekvieno futbolininko kūno taškų, įskaitant visas galūnes, kurios yra svarbios priimant sprendimus dėl nuošalės.
Siekiant padėti sirgaliams ir žiūrovams namuose suprasti teisėjo sprendimą, duomenys bus naudojami stadionų ekranuose projektuojant 3D vaizdus.
5. Vartininko pozicija baudinių metu
Nuo šiol vartininkas baudos smūgio metu negalės pastatyti vienos kojos prieš liniją ir abi jo kojos turės būti ant jos. Tai galios tiek baudiniams rungtynių metu, tiek ir baudinių serijose.
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.