A.Klimavičius: „Prisijungimas prie FIFPro suteiks naudos ne tik futbolininkams, bet ir klubams bei federacijai“
Arūnas Klimavičius | Asmeninio archyvo
Urugvajuje, Montevidėjaus mieste vykstančioje FIFPro generalinėje asamblėjoje, Lietuvoje veikiančiai Profesionalių futbolininkų asociacijai buvo suteiktas oficialus statusas. Šiais metais kartu su Angolos asociacija, „PFA Lietuva“ gavo stebėtojo statusą ir tapo pirmąja asociacija Baltijos šalyse, kuriai pavyko pasiektį tokį lygį.
„Visų pirma, tai beveik trejų metų darbo įvertinimas ir kartu didelė ataskomybė žiūrint į priekį. Neslėpsiu, pagrindinis „PFA Lietuva“ tikslas ir buvo tapti FIFPro šeimos dalimi. Malonu, kad Lietuvos vardas nuskambėjo pasaulinėje genaralinėje asamblėjoje ir visos asociacijos išgirdo apie tai, kad Lietuva turi kokybišką ir jau įvertintą asociaciją“, - sakė „PFA Lietuva“ prezidentas Arūnas Klimavičius.
Kas yra FIFPro ir kuo ji svarbi Lietuvai?
Pateiksiu paprastą pavyzdį. Įsivaizduokite Lietuvos futbolo federaciją be FIFA ir UEFA užnugario, finansų, bendrų projektų ir turint šių organizacijų palaikymą. Lygiai taip pat ir žaidėjų asociacijoms – FIFPro yra žaidėju asociacijas visame pasaulyje jungianti organizacija ir suteikianti bei padedanti joms dar kokybiškiau dirbti.
Kokią konkrečią naudą pajus futbolininkai bei „PFA Lietuva“?
Noriu pažymėti, kad naudą pajus ne tik futbolininkai ir „PFA Lietuva“, bet ir futbolo klubai bei LFF. Šiuo metu, kai turime oficialų statusą, ir mes galime atvežti į Lietuvą FIFPro projektus, kurių anksčiau negalėjome.
Lietuvos futbolininkai ateinančiais metais jau dalyvaus FIFA FIFPro World 11 organizuojamuose rinkimuose renkant geriausius futbolininkus. Turėsime dar didesnį teisinį palaikymą auksčiausiu lygiu. Dalyvausime FIFPro organizuojamuose kongresuose ir konferencijose.
Greitu metu planuoju apsilankyti Amsterdame FIFPro būstinėje ir sužinoti, kokie tikslai ir užduotys bus keliamos mums artimiausiu metu bei supažindinti išsamiau su Lietuvos futbolo problemomis ir rasti bendrus sprendimus, kurie padės Lietuvos futbolui žengti į priekį.
Kokie statusai yra FIFPro organizacijoje ir kokie veiksmai toliau?
Pirmas statusas, kurį suteikia FIFPro, yra stebėtojo statusas. Nuo tos dienos, kai įsikūrėme, FIFPro mus stebėjo. Prieš metus teko užpildyti didelę Lietuvoje nuveiktų darbų ataskaitą. Kadangi padaryti darbai jiems tiko, mums buvo skirtas šis oficialus statusas. Kitas laiptelis yra kandidato statusas ir po to tik skiriama pilna narystė.
Kiekvienam statusui skirtingi reikalavimai ir norint žengti žingsnį į priekį reikia atlikti daug darbų. Dėsime visas pastangas, kad po 2-3 metų būtų suteiktas kandidato statusas. Tikiu, kad su „PFA Lietuva“ komanda ateityje galime turėti pilną narystę FIFPro ir sedėti prie vieno stalo lygiomis teisėmis su didžiausiomis futbolo šalimis.
Kokie tie beveik 3 metai buvo „PFA Lietuva“ organizacijai?
Su futbolininkais yra puikus ryšys nuo pat pirmos dienos ir dabar jau esame padėję netoli 200 futbolinkų ir futbolininkių. Pinigine išraišką esame padėję atgauti per 100 tūkstančių eurų, laimėję ne vieną bylą FIFA drausmės komisijoje ir padėję pasirašyti bei nutraukti nemažai kontraktų.
Taip pat labai svarbu pažymėti ir klubų požiūrį, kuris evoliucionavo. Šiai dienai, mes esame partneriai ir labai dažnai klubai į „PFA Lietuva“ kreipiasi dėl konsultacijos įvairiais teisiniais ir net buitiniais klausimais. Taip pat su klubais bendradarbiaujame projekte, kur padedame futbolininkams rasti naujas komandas. Taip jau ne vienas futbolininkas rado naują darbovietę. Šiai dienai, mums tapus FIFPro dalimi, galėsime pasiūlyti dar daugiau bendrų projektų ir iš to laimės visas Lietuvos futbolas.
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.