Šeimininkus gyręs Latvijos šaulys išsivežė Vilniaus didįjį prizą
Tarptautinės šaudymo į skriejančius taikinius varžybos „Vilnius Grand Prix 2022“ | Viliaus Urbono nuotr.
Tarptautinių šaudymo į skriejančius taikinius varžybų „Vilnius Grand Prix 2022“ šeimininkai buvo svetingi. Pagal „Compak Sporting“ taisykles dvi dienas savaitgalį vykusių varžybų pagrindinius apdovanojimus iškovojo svečiai. Tačiau visi varžybų dalyviai gyrė puikų organizavimą ir labai įdomius taikinius.
Tarptautinės šaudymo į skriejančius taikinius varžybos „Vilnius Grand Prix 2022“ 5 nuotr.
„Pirmąją dieną parengėme sudėtingus taikinius. Manau, šauliams buvo sunku, tačiau visi buvo patenkinti ir sulaukėme tik geriausių atsiliepimų“, - sakė pagrindinis varžybų organizatorius Virgilijus Grybė, vadovaujantis „Stendinio šaudymo centrui“ ir „VG Shooting Academy“.
Varžybose, per kurias šauliai turėjo numušti 200 taikinių, dalyvavo beveik šimtas šaulių iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Austrijos. Pagrindinėje įskaitoje niekas neprilygo latviui Arniui Romanui, numušusiam 189 taikinius. Antras buvo jo tėvynainis Girtas Runnis, nusileidęs 4 taškais. Trečias – lenkas Marekas Lauryšas (182 taškai). Iš lietuvių geriausiai sekėsi Erikui Bolšakovui, pataikiusiam į 181 lėkštelę.
Tačiau Vilnius didįjį prizą namo išsivežė ne bendros įskaitos laimėtojas, tačiau latvis G. Runnis, sugebėjęs laimėti superfinalą, kuriame dalyvavo šeši aukščiausias vietas bendroje įskaitoje laimėję šauliai.
Dėl organizacinių rūpesčių varžybose nedalyvavo šeimininkas V. Grybė, laikomas geriausiu Lietuvos šaudymo į skriejančius taikinius profesionalu. Pastaraisiais metais savo patirtį jis stengiasi perduoti ir savo „VG Shooting Academy“ mokiniams.
„Compak Sporting“ rungtyje šaudoma į skriejančius taikinius tam pritaikytose aikštelėse, kai vienoje linijoje 3–5 metrų atstumu išsidėstę penkios šaudymo vietos, apie kurias sustatytos 6 taikinių mėtymo mašinėlės. Sudėtingesne rungtimi laikoma sportingas, tačiau jo varžybos dėl šaudyklų trūkumo Lietuvoje dar nerengiamos.
Sportingas laikomas labai demokratišku sportu, šaulių amžiaus diapazonas labai platus – nuo 12 metų vaikų iki meistrų, kurie yra perkopę 75 metus. Lietuvos sportingo federacija šiuo metu vienija daugiau nei pustrečio šimto narių.
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.