Sh.Jackson vos nepagerino 34 metus gyvuojančio pasaulio rekordo, N.Lylesas pasiekė trečią rezultatą 200 m bėgimo istorijoje
Noah Lylesas | Scanpix nuotr.
JAV vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate praėjusią naktį visas dėmesys buvo nukreiptas į sprinterius. Jie išsidalino medalių komplektus 200 m distancijoje ir stebino pasaulį fantastiškais rezultatais.
Moterų 200 m bėgimo finale į legendinį pasaulio rekordą pasikėsino jamaikietė Shericka Jackson. Ji distanciją nubėgo per 21.45 sek. ir pasiekė antrą geriausią rezultatą per istoriją. Sh.Jackson tik 0.11 sek. pritrūko iki dar 1988 m. amerikietės Florence Griffith-Joyner pasiekto pasaulio rekordo (21.34). Ilgą laiką atrodė, kad šio rezultato neįmanoma pagerinti, bet Sh.Jackson 0.1 sek. pagerino karjeros rekordą ir beveik per pusę sumažino atsilikimą iki pasaulio rekordo.
28-erių jamaikietė pirmą kartą stambiose varžybose laimėjo auksą individualioje rungtyje. Iki tol ji buvo tapusi olimpine ir pasaulio čempione estafetėje. Sh.Jackson apskritai anksčiau specializuodavosi 400 m bėgime. Šis medalis jai – pirmasis 200 m distancijoje.
„Negalvojau apie laiką ir rekordus – tiesiog norėjau parodyti viską, ką šiuo metu sugebu. Gera būti tokių elitinių atlečių kompanijoje. Tiesą pasakius, tai mano pirmas medalis individualioje rungtyje pasaulio čempionate, todėl jaučiuosi nuostabiai. Žinojau, kad bus sunku lenktyniauti su Shelly, kuri posūkyje bėga turbūt greičiau už bet kurią kitą sportininkę. Žinojau, kad privalau jos nepaleisti į priekį ir kad vėliau tiesiojoje turėsiu vilčių ją pavyti“, - pasakojo Sh.Jackson.
Sh.Jackson pagerino pasaulio čempionatų rekordą, kuris nuo 2015 m. priklausė olandei Dafnei Schippers (21.63).
Antra finalą baigė legendinė jamaikietė Shelly-Ann Fraser-Pryce (21.81), kuriai tai buvo 13-as karjeros medalis pasaulio čempionate (10 aukso ir 3 sidabro). Trečia finišavo britė Dina Asher-Smith (22.02), kuriai nepavyko apginti 2019 m. iškovoto titulo. Tik 7-a liko šios rungties Rio de Žaneiro ir Tokijo olimpinė čempionė jamaikietė Elaine Thompson-Herah (22.39).
„Skaudu. Dariau viską, ką galėjau, bet šį kartą buvo labai sunku kovoti. Dėl problemų sezono pradžioje nukentėjo mano treniruočių procesas, todėl šiuo metu nesu tokios formos, kokios norėčiau būti“, - sakė E.Thompson-Herah.
Pasibaigus moterų bėgimui, į takelius sustojo vyrų 200 m sprinto dalyviai, taip pat pradžiuginę įspūdingais rezultatais. Čia visą podiumą užėmė amerikiečiai: triumfavo Noah Lylesas (19.31), aplenkęs Kennethą Bednareką (19.77) ir Erriyoną Knightoną (19.80).
25-erių N.Lylesas apgynė pasaulio čempiono titulą ir atsitiesė po Tokijo olimpiados, kur turėjo tenkintis bronza. Amerikiečio pasiektas rezultatas – trečias geriausias per rungties istoriją. Greičiau yra bėgę tik du jamaikiečiai – 2009 m. Usainas Boltas (19.19) ir 2011 m. Yohanas Blake‘as (19.26). N.Lylesas pagerino net nuo 1996 m. Michaelui Johnsonui (19.32) priklausiusį JAV rekordą.
„Buvau pakankamai geros formos, kad pasikėsinčiau į pasaulio rekordą, bet kol kas užteks ir JAV rekordo. Mano startas turbūt buvo geriausias, kokio galėjau tikėtis. Finale apskritai visos aplinkybės buvo man palankios, gavau turbūt geriausią – 6-ąjį – taką. Į kiekvieną žingsnį sudėjau visas jėgas, todėl po finišo buvau visiškai išsekęs. Pamenu, kad praėjusiame pasaulio čempionate tik aš vienas iš amerikiečių stovėjau ant podiumo ir jaučiausi kiek vienišas. Tada pasakiau, kad ateityje JAV dominuos šioje sporto šakoje ir pažiūrėkite, kur mes esame dabar. Dabar mes esame dominuojanti jėga, o šis čempionatas neabejotinai linksmiausias, kokiame esu dalyvavęs. Negana to, mūsų dar laukia 4x100 m estafetė.
Pernai buvau sunerimęs dėl savęs. Atrodė, kad prarandu motyvaciją sportuoti, bet šiemet aistra vėl grįžo. Dabar kiekvieną dieną su primenu, kad esu čia tam, jog gerai praleisčiau laiką, o ne tam, kad nervinčiausi dėl spaudimo. Su treneriu sakėme, kad šie metai bus geriausi mano karjeroje ir jie prasidėjo nuo JAV rekordo. Tikrai didelis skirtumas tarp buvimo ketvirtu ir trečiu greičiausiu bėgiku istorijoje. Kai pats bėgdavau per 19.50 sek., nesuvokdavau, kaip Michaelas Johnsonas galėdavo įveikti distanciją per 19.30 sek., jau nekalbant apie Bolto 19.19 sek. Tada pasakiau sau, kad turiu nurimti ir kad mano laikas kažkada ateis. Visada žinojau, kad šie rezultatai man pasiekiami“, - sakė N.Lylesas.
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.