Sudėtingos dėlionės įkaitais tapę M.Maldonis ir A.Olijnikas: „Reikia bandyti griebti jautį už ragų“ Specialiai iš Poznanės
Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas l Manto Stankevičiaus nuotr.
„Tiek su dviviete viskas gerai, tiek ir su keturviete viskas gerai“, – atsiduso baidarininkas Mindaugas Maldonis, rytoj kartu su Andrejumi Olijniku startuosiantis pasaulio taurės II-ojo etapo finale 500 m dviviete rungtyje.
Gerai – tai gerai, tačiau situacija, atrodo, kiek komplikuojasi, nes M.Maldonis turi vietą keturvietėje (500 m), tačiau „eina“ ir dvivietė, o pasaulio čempionate sportininkas galės startuoti tik vienoje olimpinėje rungtyje.
M.Maldonis tapo „Jenga“ žaidimo kaladėle, kurią ištraukus, bokštas – vienas ar kitas – subyrės.
„Dvivietėje dar intensyviai mokomės, nes visas pavasaris buvo skirtas atrankai į keturvietę, – sakė M.Maldonis. – Mano pasirinkimas tarp valčių... Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacija yra išsakiusi poziciją, kad sportininkas pasaulio pirmenybėse galės startuoti tik vienoje olimpinėje rungtyje. Asmeniškai aš, šiai pozicijai nepritariu. Manau, ji yra iš anksto per daug griežta. Žinoma, federacija turi argumentų, bet jų turime ir mes. Labai tikiuosi, kad man bus įmanoma startuoti dviejose rungtyse, jei pasaulio čempionato grafikas išliks man palankus. Šiandien buvo paskelbtas preliminarusis. Manau, jis tikrai suteiktų galimybę man startuoti abiejose rungtyse“.
M.Maldonis yra įsitikinęs, kad I-ajame pasaulio taurės etape jis įrodė, kad organizmas geba atlaikyti krūvius, jei varžybų tvarkaraštis yra palankus. Čekijoje baidarininkas startavo ir keturviete, ir dviviete.
A.Olijnikas teigė kol kas į viską žvelgiantis ramiai ir neskuba dėlioti vizijos.
„Į Poznanę atvažiavome pasitikrinti, kaip mums sekasi su dviviete, – sportas.lt sakė jis. – Rodome stabilius rezultatus. Oro sąlygos etapuose skirtingos, įgulos varžybose konkurencingos, kovojame dėl centimetrų. Mano variantai – 1000 m vienviete arba 500 m dviviete. Atrodo, nesinori rinktis, bet pagal dabar besiklostančią situaciją ir tobulėjimą, kurį demonstruojame, nesinorėtų dvivietės palikti kažkur nuošalėje. Gerai joje jaučiamės. Valtis gerai „eina“. Jeigu viskas taip klostosi, reikia griebti jautį už ragų ir bandyti siekti dar geresnių rezultatų“.
Į dvivietę M.Maldonis sėdo po Tokijo olimpinių žaidynių, kur varžėsi 200 m rungtyje, A.Olijnikas tuo metu „specializavosi“ 1000 m distancijoje.
„Susiėjome per vidurį“, – nusijuokė abu.
Pirmosiose treniruotėse Trakuose dvivietės rezultatai tiesiog džiugino.
„Jau manėme, kad pagerinsime pasaulio rekordą“, – priminė M.Maldonis.
A.Olijnikas paaiškino: „Tai rodė įvairiausių testų rezultatai. Mes galėjome tikėtis labai aukšto rezultato“.
Pasaulio čempionate pernai baidarininkai užėmė 11-ą vietą. „Taip, mes realiai nesupratome, kaip ta distancija atrodo varžybose, – sakė A.Olijnikas. – Čia chebra, pasirodo, nusiteikusi yra labai rimtai, kovoja dėl kiekvieno centimetro, jau atrankiniuose plaukimuose reikia „važiuoti“ maksimaliai. Tačiau jau dabar galime sakyti, kad pamokas išmokome, kur kas tvirčiau jaučiamės varžybose Poznanėje“.
Įgula konkuruoja su stipriausiomis komandomis, nepaisant fakto, kad A.Olijniko pasirengimas sezonui nebuvo itin sklandus. Stovykloje buvo patirta trauma, vėliau užklupo liga.
„Paskutiniuose dviejuose treniruočių stovyklos cikluose privalėjau mažinti fizinius krūvius... Ir gavosi, kad šiek tiek pagreitėjau“, – tai pasakęs pats nustebo A.Olijnikas.
Abu sportininkai smagiai iš to pasijuokė.
„Ar Mindaugui užtektų jėgų sėdėti dviejose valtyse? Iš savo patirties galiu pasakyti, kad viskas tikrai priklauso nuo varžybų tvarkaraščio. Šiandien jis buvo paskelbtas. Mano manymu, jis yra palankus Mindaugui, – sakė A.Olijnikas. – Manau, kad jis tikrai gali. Atvirai? Pasaulio čempionate abu startavome dviejose distancijose, jei ne šiokie tokie prasti taktiniai sprendimai, mūsų dvivietė būtų buvusi A finale“.
M.Maldonio teigimu, federacijos pozicija dėl vienos rungties yra grindžiama tuo, kad kiekviena įgula, nesiblaškant, turėtų šansus iškovoti kuo aukštesnes pozicijas.
„Logiška, nes visi matė, kad pasaulio čempionate įguloms šiek tiek pritrūko: mūsų dvivietė galėjo patekti į finalą, keturvietė nuo medalių buvo per 0,13 sekundės. Bet iš kitos pusės, jei pernai būtų galiojusi ši taisyklė, federacija šiais metais būtų netekusi didžiosios dalies finansavimo. Dėka to, kad galėjome startuoti keliose rungtyse, pademonstravome gerus rezultatus, kurie atnešė savo „krepšelį“. Turime dviašmenį kardą – saugodamas vieną dalyką, gali prarasti kitą“, – išdėstė M.Maldonis.
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.