Tūkstančiai bėgikų Lietuvoje ir visame pasaulyje bėgo už tuos, kurie negali bėgti
„Wings For Life World Run“ bėgimas | Roko Lukoševičiaus nuotr.
Sekmadienį Lietuvoje ir visame pasaulyje vyko devintą kartą surengtas labdaros bėgimas „Wings For Life World Run“. Šiais metais visame pasaulyje nubėgtus kilometrus „rinko“ beveik 162 tūkst. žmonių iš 192 valstybių. Žmonės vienu metu startavo net 165 šalyse.
„Wings For Life World Run“ bėgimas 13 nuotr.
Visi 100 proc. dalyvio mokesčio keliauja stuburo traumų gydymo tyrimams. Šiais metais šiems tyrimams surinkta net 4,7 mln. eurų.
Prie šio bėgimo visame pasaulyje prisijungė daug įžymių žmonių. Tarp bėgimo ambasadorių yra Slovėnijos prezidentas Borutas Pahoras, pasaulio rekordininkas Norvegijos bėgikas Karstenas Warholmas, Danijos burlenčių sporto žvaigždė Bjornas Dunkerbeckas, tituluotas Austrijos kalnų slidininkas Marcelas Hirscheris, Kanados bėgikas Calumas Neffas ir kiti.
Lietuvoje šiemet bėgimo ambasadoriumi buvo Matas Puodžiūnas. Jis šiam bėgimui subūrė labdaros ir paramos fondo „Broliai Aitvarai“ komandą, kurią sudarė apie 100 žmonių. Pačiam M. Puodžiūnui šis bėgimas yra labai simboliškas.
„Gaila, kad tik prieš dvejus metus sužinojau apie šį renginį. Pats esu turėjęs rimtą stuburo traumą – buvo lūžęs kaklas. Dėl to suprantu, ką reiškia sėdėti neįgaliojo vežimėlyje ir negalėti net vaikščioti. Man labai patiko ši iniciatyva. Labai svarbu, kad visi pinigai bus skirti ne inventoriui pirkti, o būtent tyrimams, padėsiantiems gydyti stuburo traumas. Man tai labai artima“, - sakė M. Puodžiūnas.
Šiais metais Lietuvoje buvo organizuojami ir bendri startai su įvairiomis pramogomis, muzika, profesionalų vedamais apšilimais. Grupinių bėgimų startai buvo duoti šalia Baltojo tilto Vilniuje, prie Soboro Kaune ir Atgimimo aikštėje Klaipėdoje.
Šį labdaros bėgimą palaiko ir žinomi Lietuvos sportininkai. Tradiciškai šiame renginyje dalyvavo olimpinė prizininkė irkluotoja Milda Valčiukaitė.
„Šiais metais nusprendžiau startuoti su visais nuo Baltojo tilto. Šįkart bėgau su Lietuvos rinktinės kineziterapeute Rasa Batulevičiūte, - sakė M. Valčiukaitė. – Norėjau bėgti, nes tą darydavau ir ankstesniais metais. Norisi palaikyti tokią tradiciją tiek dėl fizinio aktyvumo, tiek dėl kilnaus tikslo. Svajoju, kad šis bėgimas būtų masinis, kaip tas vyksta kai kuriuose Europos miestuose. Bėgant kartu su minia, yra visai kitoms jausmas, todėl ir pasirinkau bėgti Vilniuje.“
M. Valčiukaitė taip pat pabrėžė, kad stuburo traumos yra labai pavojingos ir skausmingos, todėl visi atliekami tyrimai gali išgelbėti žmonių gyvenimus.
„Kiek seku informaciją, jau yra atlikta daug sėkmingų tyrimų, kurie tikrai padėjo kai kuriems žmonėms. Tai teikia vilčių, kad ateityje stuburo traumos jau nebebus tokios skausmingos“, - pabrėžė M. Valčiukaitė.
Į Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje vykusius bėgimus susirinko daugiau nei 4600 asmenų. Bėgimų metu bėgikai sustiprino savo varžymosi kompetencijas, turiningai praleido laiką, pagerino savo socialinių įgūdžių kompetencijas, padidino suvokimą, kad fizinis aktyvumas, sportiškumas yra asmens darnos prielaida ir visuotinė vertybė, didino tvaraus vartojimo įgūdžius.
„Wings for Life World Run 2022“ projektas buvo bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
Projekto metu įvyko 42 bėgimo treniruotės Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, kuriose dalyvavo virš 600 bėgikų. Treniruočių metu sportininkai sustiprino savo bėgimo kompetencijas ir techniką.
Visi norintys turėjo galimybę išmokti bėgti taisyklingai, nežalojant savęs ir pagerinti savo fizinį parengtumą bei fizinį aktyvumą.
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.