Buvusi Ukrainos plaukikė mindė Rusijos vėliavą, Kroatija priėmė 85 jaunus „Šachtar“ akademijos futbolininkus
Viktoria Zeynep Gunes | Scanpix nuotr.
Ukrainoje gimusi, bet nuo 2014 m. Turkijai atstovaujanti plaukikė Viktoria Zeynep Gunes (buvusi Solnceva) nusprendė originaliai pasisakyti prieš karą.
V.Zeynep Gunes patalpino nuotrauką, kurioje mindo šalies agresorės – Rusijos – vėliavą. Žinoma, Rusijos plaukikai, nė žodžio neištarę apie civilių žudymus Ukrainoje, iš karto pasmerkė V.Zeynep Gunes ir reikalavo FINA imtis veiksmų prieš ją.
Apie Rusiją dar kartą pasisakė legendinis Ukrainos futbolininkas Serhijus Rebrovas: „Rusija nesikeičia jau kokius 20 metų. Ten dominuoja propaganda, o eiliniams rusams rūpi tik jų pačių komfortas. Kol jie turės pilną šaldytuvą ir veikiantį televizorių, tol niekuo nesidomės. Tuo pačiu yra ir išsilavinusių, progresyvių rusų, tačiau jiems progų ten reikštis beveik nėra, todėl jie emigruoja į užsienį. Kartais sunku suprasti, jog rusai iki šiol nesuvokia, kas vyksta iš tikrųjų. Jei tai tėra speciali karinė operacija, o net ne karas, kaip skelbia rusai, tai kodėl už kalbas apie tai tau gali duoti 15 metų kalėjime?“.
„Jungtiniai Arabų Emyratai, kuriuose dirbu, yra prorusiška valstybė. Čia gyvena daug rusų. Jei mes su vaikais anksčiau išeidavome į miestą su Ukrainos simbolika, tai kildavo nemažai konfliktų. Aišku, dabar situacija kiek pasikeitė. Nemažai čia gyvenančių rusų supranta, kad anksčiau klydo“, - pridėjo „Al-Ain“ treniruojantis S.Rebrovas.
Kijevo „Dinamo“ vartininkas Heorhijus Buščanas pažymėjo, kad šiuo metu kalbėti su Rusijos sportininkais yra beprasmiška. Jo teigimu, Rusijoje šiaip ar taip draudžiama turėti kitą nuomonę.
„Beprasmiška kalbėti su rusų sportininkais. 100 proc. žinau, kad jiems draudžiama kalbėti šia tema. Aš didžiuojuosi, kad esu ukrainietis, nes galiu kalbėti ir daryti ką noriu. Mes esame laisvi žmonės, skirtingai nei rusai. Jie neturi žodžio laisvės, jiems net draudžiama turėti kitokią nuomonę. Dėl to man jų kiek gaila. Visgi, aš niekam nelinkėčiau išgyventi to, ką dabar išgyvena ukrainiečiai“, - aiškino H.Buščanas.
Sunkiu laikotarpiu Ukrainos sportininkams pagalbos ranką tiesia vis daugiau užsienio valstybių. Ukrainos moterų biatlono rinktinės treneris Urošas Velepecas pakvietė pabėgėlius į savo gimtąją Slovėniją, o Kroatija paskelbė priėmusi 85 nepilnamečius futbolininkus iš Donecko „Šachtar“ akademijos. Jie, padedami „Šachtar“ direktoriaus Darijo Srnos, prisijungė prie Splito „Hajduk“ ir Zagrebo „Dinamo“ akademijų.
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.