D.Šumauskas: „Hegelmann“ biudžetas augs 50 procentų“
Dainius Šumauskas | Organizatorių nuotr.
Kaip ir iškovoję teisę rungtyniauti A lygoje, taip ir prieš antrąjį sezoną Kauno rajono „Hegelmann“ klubas darbuojasi intensyviai. Į Kauną jau atvykę klubo naujokai, išsaugotas Vilius Armanavičius, sutrumpintas komandos pavadinimas. Būtent, naujajame sezone „Hegelmann Litauen“ bus vadinamas tiesiog „Hegelmann“.
„Pakeitimai minimalūs, nes į šitą klubą investavo bendrovė, kurios vadovams pats projektas labai patiko. Dabar visų įmonių filialai per visą Europą, kurių yra apie dvidešimt, yra pasiruošę investuoti į šį klubą“, - sakė „Hegelmann“ vadovas Dainius Šumauskas.
Akivaizdu, kad ne tik pasiruošę investuoti, o jau investavo, jeigu sugebėjote Vilių Armanavičių nugvelbti iš didesnių klubų. Kaip jums tai pavyko?
Tikrai buvo sudėtinga. Teko pakovoti su „Kauno Žalgiriu“, su Vilniaus „Žalgiriu“, bet kažkaip pavyko įtikinti ir susitarti. Aišku, ką tokie žaidėjai gavo savo debiutiniame sezone ir ką gaus dabar, labai didelis skirtumas. Žinoma, šaunuoliai užsidirbo savo prakaitu.
Penkta vieta, viena vertus, yra pati liūdniausia vieta, nes liekate už top ketvertuko, už Europos taurių turnyrų ir UEFA pinigų. Kita vertus, penkta vieta komandai, kuri debiutuoja A lygoje – puikus pasiekimas. Koks būtų jūsų paties vertinimas?
Taip, suprantama, apetitas auga bevalgant, todėl apie ketvertuką mes pradėjome galvoti tik vasarą, kadangi pavyko su klubo vadovais papildomai gauti pajamų į klubą ir kažką atsivežti, bet jau tada matėsi, kad šiek tiek truks tam sezone, tai viską skyrėme būsimam sezonui.
Šiame sezone sieksime bent laipteliu aukščiau užlipti. Be abejo, ir šiame sezone norėjosi, bet ir ta penkta vieta tokiam klubui kaip mes, reiškia, jog einame teisinga linkme. Sezonas buvo įvertintas puikiai tiek vadovų, tiek investuotojų.
Kaip keičiasi jūsų biudžetas šiame sezone lyginant su praėjusiais metais?
Nuo praėjusio sezono dar 50 procentų pakilo biudžetas, tačiau smulkmenų nenorėčiau atskleisti.
Kaune turite du ilgalaikius ir ambicingus projektus – jūs ir „Kauno Žalgiris“. Po FBK „Kauno“ laikų žiūrovų susidomėjimas yra gerokai sumažėjęs. Ar turite planų, kaip tapti stipriausia, šia prasme, Kauno komanda ir nukonkuruoti „Kauno Žalgirį“?
Šita linkme jau einame keleta sezonų. Tikrai nėra lengva. Manau, lengviausia žiūrovą pritraukti turint rezultatą. Bet kokiu atveju, po truputį augame, atidarėme klubo parduotuvę su atributika, turime sirgalių ne tik Lietuvoje, bet ir kituose Europos miestuose. Tam yra skirta dalis biudžeto. Tikrai smagu yra turėti daug sirgalių. Gal naujoje bazėje pritrauksime daugiau žiūrovų, gal jiems bus įdomiau ateiti, nes infrastruktūra irgi turi reikšmės pritraukimui.
Užsiminėte apie tą naują treniruočių bazę. Visi laukiame su nekantrumu. Jūs kalbate apie Dariaus ir Girėno stadioną ar yra dar kažkas?
Mes esame Kauno rajono komanda, nes mūsų įmonė yra Kauno rajone. Šiai dienai treniruojamės LFF Kauno treniruočių centre. Pagal viską vasarą jau turėtų leisti žaisti Dariaus ir Girėno stadione, labai norėtume rungtynes žaisti ten, bet reikės klausti trenerio, kadangi treniruojamės ant dirbtinės dangos, o žaistume ant natūralios žolės, tai čia irgi yra šiokių tokių niuansų.
Jeigu galėsime, tikrai neatmetame galimybės namų rungtynes žaisti ten. Be to, su Kauno rajonu turime bendrą projektą, planuojame statyti savo stadioną Raudondvaryje. Tai būtų vienas šiuolaikiškiausių stadionų, ką galima pastatyti prie mokyklos. Tai būtų futbolo aikštelė, su 1500 tūkstančio sėdimų vietų ir tinkama žaisti A lygoje.
O dėl Dariaus ir Girėno stadiono ar jūsų nebaugino jo dydis, išlaidų kaštai?
Taip, kaštai žinoma didesni, bet jeigu ten mus daugiau matytų, tas pats filmavimas būtų, rungtynės būtų visai kitokio lygio, manau tie kaštai atsipirktų. Tiek žaidėjams, tiek ir žiūrovams ten būtų žymiai maloniau.
Jūs turite ir dar vieną netiesioginį konkurentą „Garliavos“ klubą, kuris irgi yra Kauno rajono klubas. Ar nebus taip, kad Kauno mieste ir rajone trims klubams bus per mažai vietos?
Mes su „Garliava“ turime tikrai gerus santykius ir ateityje planuojame bendradarbiauti. Vieni kitų nematome kaip konkurentų, matome kaip partnerius, su kuriais kartu galime nuveikti daugiau nei atskirai.
Kiek dar naujokų laukiate? Kiek bus legionierių?
Kalbant apie lietuvius, tikrai norisi, kad aikštėje žaistų ne vienas ir ne du lietuviai, o daugiau. Tiek patiems mūsų žaidėjams, tiek nacionalinės rinktinės treneriui būtų kur kas lengviau, ir geriau. Trijų lietuvių neužteks, turės visi turėti daugiau. Pas mus, manau, bus pusė legionierių, pusė lietuvių, panašiai kaip ir praėjusiame sezone. Nesiruošiame per daug investuoti į legionierius, geriau į jaunus lietuvius. Turime dabar kelis žaidėjus peržiūroje iš vienos didžiausios Lietuvos akademijų, planuojame su jais bendradarbiauti.
Dėl naujokų dar preliminariai laukiame kokių penkių, tarp jų bus ir lietuvių, ir legionierių. Derybos vyksta nuotoliniu būdu.
---
Viso pokalbio su D.Šumausku klausykite tinklalaidėje „FutbolasLT“:
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.