Dviračių treko olimpinės viltys: S.Krupeckaitės patirtį papildys M.Marozaitės jaunatviškas maksimalizmas
„Vostok Europe“ nuotr. | Organizatorių nuotr.
Savaitės pabaigoje prasidėsianti Tokijo olimpiada Lietuvos dviračių sportui bus įsimintina ne tik dėl pandemijos suvaržymų ir žaidynių perkėlimo į 2021 m. – pirmą kartą istorijoje dviračių treko žvaigždė Simona Krupeckaitė šalies garbę gins ne viena, o kartu su perspektyvia ir jauna treko sportininke Migle Marozaite. Lietuvos dviračių treko rinktinės treneris Dmitrijus Leopoldas sako, kad generalinė repeticija Sankt Peterburge visų taškų nesudėjo ir viskas spręsis Japonijoje.
Lietuvos treko dviratininkės iš Panevėžio Japonijoje dalyvaus komandinio sprinto rungtyje bei individualiose sprinto ir keirino varžybose. S. Krupeckaitei tai bus jau penktoji olimpiada, pagal šį skaičių ji susilygins su disko metiku Virgilijumi Alekna ir šaule Daina Gudzinevičiūte. Tuo metu 25-erių m. M. Marozaitė pirmą kartą dalyvaus tokio rango varžybose. Lietuvos atstovių treneris tiki, kad jaunatviško maksimalizmo ir patirties tandemas padės įveikti olimpinius iššūkius.
„Dėl to kariavome du metus, du kartus apskridome pasaulį ir skaičiavome taškus. Pirmą kartą Simona vyksta ne viena. Viena turi patirtį, o kita – didesnį užsidegimą, alkį. Maksimalizmu pasižymintis jaunimas galvoja, kad viską gali padaryti čia ir dabar, o patyrę sportininkai moka palaukti. Labai tikiuosi, kad Miglės jaunatviškas entuziazmas taps mūsų komandos stiprybe“, – teigė D. Leopoldas.
Šį kartą per aukštų tikslų Tokijuje neužsibrėžti ketinanti viena tituluočiausių šalies dviratininkių S. Krupeckaitė jau dabar džiaugiasi pasiektu rezultatu.
„Jau dabar džiaugiuosi tuo, ką mes padarėme. Jau esame komandinės rungties geriausiųjų aštuntuke. Tai bus mūsų prioritetinė rungtis. Tikrai jaudinsiuosi, bet tikiuosi patirtis ir darbas su savimi padės. Einame į kovą už savo šalį, todėl jaudulio tikrai bus. Miglei palinkėčiau pasitikėjimo savimi. Pirmos Olimpinės žaidynės – kitokios, nes nežinai ko laukia. Tai gali ir raminti, ir neraminti“, – teigė į penktas žaidynes besiruošianti sportininkė.
Komandinio sprinto rungtyje S. Krupeckaitė startuos ir antrąjį ratą važiuos po M. Marozaitės, kuri kol kas jaučiasi rami ir nepasiduoda stresui.
„Olimpiada yra kiekvieno sportininko svajonė, labai džiaugiuosi, kad ten sugebėjome patekti. Iki mūsų starto liko dvi savaitės, todėl nepasiduodu jauduliui. Dirbu ir su psichologu. Esu dalyvavusi Europos, Pasaulio čempionatuose, todėl stengiuosi galvoti, kad tai bus kažkas panašaus. Komandinėje rungtyje 8 vieta nėra bloga, bet man norisi geriau. Pirmos dvi vietos galbūt jau yra aiškios, kova gali vykti dėl 4-5 vietų, tačiau visi ilgą laiką buvome be varžybų ir tai gali padaryti lemiamą įtaką, išmušti lyderius iš vėžių. Treniruotėse sekasi gerai, einame link optimaliausios formos, šiuo metu renkamės, kokia man pavara važiuoti. Pasitikiu treneriu, manau, būsime gerai pasiruošusios. Tikiuosi, kad komandinės rungties pirmą ratą galiu nuvažiuoti greičiausiai“, – prieš olimpiadą kalbėjo M. Marozaitė.
D. Leopoldas akcentuoja, kad sportininkės optimaliausią formą turėtų įgauti prieš pat žaidynes, kuriose jos yra pajėgios kovoti su visais.
„Olimpiada yra visai kito tipo varžybos: čia gali būti visko, čempionai gali palūžti. Praėjusioje žaidynėse Ukraina, kuri buvo nurašoma, sugebėjo patekti į stipriausiųjų ketvertuką. Tik įvažiavus į olimpinį kaimelį galima pajusti ore tvyrančią konkurenciją. Susirenka patys geriausi, vieni kitus stebi. Vieniems tai suteikia motyvacijos, kitiems – atvirkščiai. Su visais galime kovoti. Komandinė rungtis teikia daugiausiai vilčių dėl medalių, tačiau ir sprinto, ir keirino rungtyje bandysime kabintis“, – dėstė Lietuvos dviračių treko rinktinės treneris.
Sankt Peterburge – generalinės repeticija prieš Olimpiadą
Likus savaitei iki Tokijo, Sant Peterburge vykusiame Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) Tautų taurės treko varžybų antrajame etape Lietuvos dviračių treko komanda turėjo sėkmingą generalinę repeticiją. Vasilijus Lendelis sidabro medalį pelnė keirino rungtyje, o S. Krupeckaitė sprinto rungtyje iškovojo bronzą, tokį patį medalį atkrintamosiose lenktynėse pelnė Olivija Baleišytė. M. Marozaitė sprinto rungtyje liko šešta, keirino – aštunta, o moterų sprinto komandinėje rungtyje lietuvės liko ketvirtos iš penkių komandų.
„Olimpiadoje galėsime važiuoti dviese, tačiau pagal naujas taisykles komandinėje sprinto rungtyje reikia trijų moterų, todėl trečią ratą teko važiuoti Olivijai. Džiaugiuosi, kad iš vis galėjome startuoti. Savo pasirodymu esu patenkinta, pademonstruotas laikas rodo, kad per dvejus metus patobulėjau, tai buvo gera generalinė repeticija“, – pasiektus rezultatus įvertino M. Marozaitė.
Tuo metu Rusijoje treneris D. Leopoldas sprendė ir kitus uždavinius – išbandė įrangą, kuri bus sukomplektuota tik prieš pat žaidynes.
„Trumpame treke Simona pasiekė asmeninį rekordą. Dėl medalių visada smagu, tik norisi jų daugiau. Tai tikrai buvo generalinė repeticija, tačiau nepavyko išbandyti visos įrangos. Dabar – iššūkių laikai. Vėluoja viskas: rėmai, padangos. Įrangos komplektacija bus vykdoma iki paskutinių dienų, o aprangas išbandysime tik Japonijoje. Visada šiame sporte yra niuansų, mes ruošiamės nepasiduoti“, – iššūkius vardijo dviračių treko specialistas.
Po varžybų Sankt Peterburge komanda grįžo į Panevėžį, kur toliau tęsią pasiruošimą olimpinėms žaidynėms. Į jas Lietuvos atstovai išskris liepos 30 d. Tekančios saulės šalyje dviračių treko sportininkai varžysis už 120 km nuo Tokijo esančiame Idzu mieste, kuris garsėja legendomis apipinta ir karine tvarka pasižyminčia keirino mokykla.
„Treniruosimės iki paskutinės dienos, pagrindinis darbas jau yra padarytas, nieko daugiau neišspausi. Dabar daugiausiai dėmesio skirsime taktikai ir optimalaus greičio įgavimui“, – paskutinius akcentus sudėliojo D. Leopoldas.
Po olimpiados – varžybų gausa ir debiutas UCI dviračių treko Čempionų lygoje
Po olimpiados sportininkės atsipūsti laiko neturės – reikės ruoštis artėjantiems Europos ir pasaulio čempionatams, vėliau UCI dviračių treko Čempionų lygai, kurios viena iš ambasadorių yra S. Krupeckaitė.
„Nebus kada ilsėtis, po priverstinės dėl pandemijos pertraukos lauks įtemptas sezonas. Dviračių treko Čempionų lygos trečias etapas vyks mūsų treke, Panevėžio „Cido“ arenoje. Simona ir Miglė – mūsų lyderės, tačiau turime ir vyrų komandą, kuri irgi kovos dėl pateikimo į dviračių treko Čempionų lygą. Manau, kad tokio naujo formato varžybos – pirmas teisingas ir svarbus žingsnis dviračių treko populiarumui kelti“, – naujos kartos prestižines dviračių treko varžybas su šou elementais įvertino D. Leopoldas.
Inauguracinės UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybos prasidės lapkričio 6 d. Maljorkoje, o trečiasis jų etapas „Cido“ arenoje įvyks lapkričio 27 d.
---
Dviračių treko UCI Čempionų lyga (angl. UCI Champions League) – intriguojančios, naujos kartos prestižinės dviračių treko varžybos su šou elementais, kuriose dėl pusės milijono prizinio fondo varžysis geriausi pasaulio treko atletai, o žiūrovai mėgausis specialiais garso, šviesų efektais bei unikalia naujo formato renginio patirtimi. Lapkričio 27 d. treko Čempionų lygos varžybų aistras galės išvysti ir Lietuvos sporto mėgėjai, mat trečias iš šešių naujo formato varžybų etapų bus surengtas vienintelėje Baltijos šalyse olimpinio standarto dviračių treką turinčioje Panevėžio „Cido“ arenoje. Lapkričio-gruodžio mėn. šešiuose Čempionų lygos etapuose, kurie be Panevėžio vyks Maljorkoje, Paryžiuje, Londone ir Tel Avive, 72 tituluočiausi treko sportininkai, tarp kurių ir pasaulio rekordininkė, čempionė ir Tokijo olimpiadai besiruošianti S. Krupeckaitė, kovos dėl įskaitinių taškų treko sprinto ir ištvermės kategorijose. Čempionais taps ir prizinį fondą susižers visuose etapuose daugiausiai taškų surinkę dviratininkai (-ės). Planuojama, kad novatoriško formato varžybos prie TV ekranų sutrauks daugiau nei 150 mln. žiūrovų visame pasaulyje.
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.